Hizmetlerimiz

Yaşlı ve hasta bakımı

Albatros Sağlık Hizmetleri tarafından görevlendirilen hemşireler, yatağa bağımlı hastaya, banyo yapma, tuvalet gereksinimlerini karşılama, saç bakımı, ağız bakımı, giyinme, yemek yeme, hareket etme, güvenliği sağlama, kişiler arası iletişim kurma, el becerilerini kullanabilme gibi günlük yaşam aktivitelerinin tamamını ya da bir kısmını yerine getirmede yardımcı olurlar.

İlaç uygulamaları

İlaçların uygulanması sırasında önemli olan hastanın kullanması gereken ilaçları doğru bir biçimde almasını sağlamaktır. İlaçların, istenilen düzeyde etki göstermesi için sağlık ekibimiz hasta ve hasta yakınlarını verilen ilaçlar ve tedavi konusunda bilgilendirir, ilaçların hatasız ve güvenli bir biçimde verilmesine dikkat eder, verilen ilacın bireydeki cevabını gözlemlemesine ve yorumlamasına yardımcı olur.

Laboratuvar tetkikleri

Yapılacak olan tetkikler, tecrübeli sağlık ekibimiz tarafından evinizde steril ortam oluşturularak alınır. Alınan numuneler uygun koşullarda muhafaza edilerek laboratuvara teslim edilir. Rutin Tahliller ve Kan Gazı Tetkiki alındığı an itibariyle en geç iki saat içinde, Kültür numuneleri ise 10 gün içerisinde sonuçlandırılarak tarafınıza bilgilendirilir.

Gebelik takibi

Doğum sonrası dönemde bebek bakımı, emzirme eğitimi ve takibi yaparak anne ve bebeğin sağlıklı bir iletişim kurmasına yardımcı olur. Ayrıca doğum sonrası oluşabilecek komplikasyonlar için tebir alır, herhangi bir olumsuzluk durumunda müdahale eder.

Cerrahi uygulamalar

Cerrahi girişimler; büyük ya da küçük, acil ya da planlanmış olsun hastayı psikolojik ve fizyolojik olarak olumsuz yönde etkiler. Albatros Sağlık Hizmetleri herhangi bir cerrahi müdahale gerektiren yaralanma, ameliyat sonrası bakım gibi durumlarda tecrübeli hemşireleriyle hastanızı fizyolojik olarak tedavi eder ve psikolojik açıdan destekler.

Hasta takibi

Uzun süreli yatan ve refakat hizmeti almayan hastalarınızın kişisel bakımı, baş ve yatak banyosunun yaptırılması alanında tecrübeli hemşireler tarafından sağlanır.Yaşlı bireyde sık görülen hipertansiyon, diyabet ve diğer kronik hastalıkların tanısı, izlemi, tedavisi ve yönetimi, tansiyon ölçümü, diyet takibi yapılmaktadır.

Sağlığınız bizim için değerli

Kişiselleştirilmiş hasta bakımı, hizmetimizi farklı kılan şeydir. Küçük cerrahi müdahalelerin yanı sıra, tüm sağlık problemlerinizde uzman ve tecrübeli kadromuzla evinize kadar hizmet getiriyor ve en iyi hizmeti vermek için var gücümüzle çalışıyoruz.